مرگبارترین موجودات جهان بسیار متفاوت از آن چیزی است که تصور می‌کنید. در ادامه لیست مرگبارترین موجودات جهان بر اساس تعداد کشته‌ها را بررسی می‌کنیم تا مشخص شود که چه موجوداتی مرگبارترین جاندار دنیاست.

15- کوسه🐬
کوسه سالانه باعث مرگ 10 نفر در سال می‌شود. این عدد در مقایسه با وحشتی که از نام آن می‌کنید بسیار ناچیز است.

14- گرگ🐺
گرگ‌ها نیز به مانند کوسه‌ها سالانه حدود 10 نفر انسان را در جهان می‌کشند و نسبتاً موجودات بی‌آزاری حساب می‌شوند.

13- شیر🦁
شیرها در سال حدود 100 نفر انسان را از پای درمی‌آورند.

12- فیل🐘
فیل‌ها نیز برخلاف ظاهر آرامی که دارند در هنگام عصبانیت خطرناک می‌شوند و سالانه حدود 100 کشته برجای می‌گذارند.

11- اسب آبی
اسب‌های آبی موجودات بسیار خجالتی هستند ولی در عین حال خطرناک می‌باشند و سالانه حدود 500 انسان را به کام مرگ می‌فرستند.

 

يكي از بهترين روشهاي مديريت مواد زايد جامد شهري، تبديل آنها به كمپوست است كه اين روند نقش بسيار مهمي در مديريت بهينه پسماندها دارد و علاوه بر كاهش مشكلات اقتصادي، بهداشتي و زيست محيطي، نقش مهمي در توليد مواد آلي و جايگزيني كودهاي پر مخاطره شيميايي و نيز رهايي اكوسيستم هاي آبي و خاكي از آلودگي زباله هاي توليدي دارد.

در اين فن آوري با استفاده از كرم خاكي از كليه منابع آلي از جمله زباله هاي خانگي ،ضايعات كشاورزي، لجن تصفيه فاضلاب كود آلي بسيار مغذي ، تميز و بي بو با توانايي اصلاح خاك و حفظ آب توليد شده كه در صنعت كشاورزي و باغداري و پرورش آبزيان و دام و طيور استفاده بسيار مفيدي خواهد داشت

از آنجايي كه بيش از 70 درصد از زباله هاي توليد شده در شهرهاي کشور، مواد آلي و قابل تبديل به كمپوست است و از سويي ديگر هزينه هاي توليد نسبتاً پايين و سادگي اين فرايند که حتي در مقياس صنعتي و كوچك نيز مي توان از اين فن آوري استفاده كرد.

بنابراين هم از نظر محيط زيستي هم از نظر اقتصادي قابل توجيه مي باشد.

آشنائی و داشتن اطلاعات کامل از اصطلاحات تخصصی یک رشته کمک زیادی در استفاده از منابع انگلیسی همان رشته میکند . کتاب پیوستی آخرین ویرایش از فرهنگ لغات و اصطلاحات کشاورزی میباشد که بیش از 6000 لغات خاص در آن وارد شده وموضوعات مطرح شده عبارتند از کشاورزی ، ماشین آلات ، دام ، غلات ، آفت کش ها و علف کش ها ، کودها ، کشاورزی ارگانیک و علوم دامپزشکی و نیز فروش کالاها و بازارها است. امیدوارم این کتاب بعنوان یک کمک ابزار دستی برای دانشجویان و متخصصین علوم کشاورزی مفید واقع شود

کاربران
1
مطالب
137
نمایش تعداد مطالب
41711